PRASKA DRUKARNIA | Praska Drukarnia

PRASKA DRUKARNIA jest miejscem idealnym do organizacji licznych imprez kulturalnych, m.in. koncertów i innych wydarzeń artystycznych, bankietów, pokazów mody. Pomagamy w przygotowaniu niebanalnych wydarzenia, które będą zapamiętane przez długi czas.

PRASKA DRUKARNIA zapewnia również:

  • wynajem klubu oraz hal
  • catering,
  • oprawę artystyczną,
  • logistykę.

Kiedyś…

Swoje „dziedzictwo”, Praska Drukarnia zawdzięcza kompleksowi budynków przeznaczonemu pod drukarnię, który swoimi początkami sięga lat 50-tych XX wieku. Drukarnia była wówczas wyposażona w nowoczesny park maszynowy produkcji radzieckiej. Specjalizowała się również w składzie tekstów w językach: arabskim, abisyńskim, chińskim, etiopskim czy koptyjskim. Co ważne, a zarazem interesujące, na terenie drukarni znajdowała się duża, licząca kilkanaście działów zecernia. Hala była oświetlona światłem dziennym spływającym przez wielkie, okrągłe świetliki umieszczone w suficie. W 2010 roku, drukarnia obchodziła swoją 60-tą rocznicę. Przez te lata pracy, zostało tam wykonanych ponad 100 milionów książek! Na początku drugiej dekady XXI w drukarnia została zamknięta.

 

…Obecnie

Praska Drukarnia jest „drugim życiem” dla tego kompleksu budynków. Wygląd i historia tego miejsca nadaje Praskiej Drukarni niepowtarzalny klimat i stwarza nieograniczone możliwości organizowania wyjątkowych imprez. Surowość wystroju, a jednocześnie ogromna przestrzeń dają szerokie spectrum możliwości zaadaptowania hal oraz klubu pod organizowane wydarzenia.

 

 

Lokalizacja

 

Praska Drukarnia, znajduje się w dogodnej lokalizacji. Bardzo dobry i szybki dojazd z centrum, a jednocześnie miejsce oddalone od wielkomiejskiego gwaru, dają wrażenie ustronności, tak trudnej do zdobycia w gwarnej Warszawie.


tocontact

Subskrybuj
Newsletter